מבזקים
ראשי / Uncategorized / מקצוע עם משמעות, עניין והכנסה גבוהה: כך תהפכי למאמנת למידה

מקצוע עם משמעות, עניין והכנסה גבוהה: כך תהפכי למאמנת למידה

יותר ויותר נשות חינוך המחפשות הסבה מקצועית מתגמלת בוחרות ללמוד אימון ללמידה נכונהקורס המוכר לגמול, ומספק אפשרות להכנסה גבוהה, תוך גמישות בזמנים. "ילדים מצליחים לשנות את חוויית הלמידה שלהם ב-180 מעלות, בתוך מפגשים בודדים. זה מקצוע שמעניק סיפוק אדיר ומשמעותולכן הביקוש כל הזמן עולה"

בתיה, מורה להוראה מתקנת ממרכז הארץ, מפעילה קליניקה משגשגת לשיעורים פרטיים בחשבון ושפה. "ילדים רבים הגיעו אליי עם קשיי קריאה, כתיבה, הבנה וחשבון. עבדתי איתם בדרך יצירתית, בשילוב משחקים. במהלך הזמן ראיתי התקדמות, אבל רציתי למצוא דרך שתסייע להם להנות מהלמידה גם בכיתה, בלמידה רגילהולא רק בתיווך שלי. כך הגעתי לקורס מאמנת חינוכיתלימודי תעודה בתחום האימון, עם התמחות בחינוך והרגלי למידה".

לדברי בתיה, הקורס פתח בפניה צוהר למקצוע חדש, המעניק משמעות אמיתית לה ולילדים שמגיעים אליה. "גיליתי עולם שלם של כלים וטכניקות שעוזרים לי להבין מי הילד או הילדה שעומדים מולי, מה הם צריכים ואיך מוצאים את הדרך הנכונה עבורם. 

"באימון לא מתמקדים בנושא מסוים בלימודים, אלא לומדים איך לגשת ללימודים, איך לתכנן אסטרטגית את הלמידה ואיך להתאים אותה לילדים. כך הם מקבלים את הכלים שיעזרו להם בכל מסגרת לימודים אליה יגיעוולא רק בקליניקה שלי". הקליניקה של בתיה ממשיכה לשגשגכאשר כמעט מחצית מהילדים, מגיעים אליה כיום לצורך אימון למידה. 

מתעניינים בקורס? הירשמו למידע נוסף!

  משמעות, עניין ותוספת יפה לשכר 

  הקורס הוא פרי שיתוף פעולה בין המכללה האקדמית חמדת הדרום, המוכרת בתחום החינוך, לבין המכללה להכשרה חינוכית, המתמחה בקורסים בתחום האימון והחינוך בגישה ייחודית. "תחום אימון הלמידה הוא בין המבוקשים ביותר כיום בעולם החינוך הבלתיפורמלי", אומרת רויטל גונן, רכזת הקורסים במכללה להכשרה חינוכית, היא עצמה מאמנת להרגלי למידה ובעלת קליניקה פעילה בתחום. 

  "יותר ויותר מורות ונשות חינוך מחפשות קורס מקצועי ופרקטי, שיספק להן כלים נוספים עבור עבודתן בכיתה ובית הספרובמקביל, יפתח להן אפיק הכנסה נוסף ומשתלם. רבות עושות זאת גם במסגרת לימודי הגמול, שכן הקורס מוכר על ידי משרד החינוך. בנוסף, אנו רואים אצלנו גם מורות להוראה מתקנת, כמו בתיה, שרוצות להרחיב את סל השירותים והיכולות שלהן. 

  "מגיעות גם נשים שרוצות לשנות קריירה ולמצוא משמעות חדשה, כמו גם מאמנות לילדים ולנוער שמוסיפות לעצמן כישורים חדשים. מדובר בתחום שניתן לעסוק בו בשעות גמישות, לשלב קריירה וחיי משפחה, עם שכר נאה בצדו. ישנם גם הורים שהילדים שלהם חווים קשיי למידה, והם מגיעים לקורס במטרה ללמוד איך לעזור להם בעצמם, ולתת להם כלים להמשך הדרך". 

  "הבן שלי סבל מחרדת לימודיםוהיא נעלמה"

  על האפקטיביות של האימון האישי מספרת י', אמו של דניאל, תלמיד כיתה ה'. "פניתי למאמנת לאחר שנחשפתי לנושא בפייסבוק. לדניאל היה קשה לעקוב אחרי משימות, לארגן את הסביבה ואת עצמו ללמידה. המוטיבציה שלו ירדה והיה מאוד קשה לגייס אותו. להפתעתי, הוא התחבר לתהליך האימון כמעט מיד, ומהר מאוד התחילו להגיע התוצאות. 

  "המאמנת המדהימה שלו הבינה מה מניע אותו, ודאגה לתת לו את הכלים הנכונים עבורו. הוא היה מחויב לתהליך. חרדת הלימודים שהיתה לו נעלמה כמעט לחלוטין, וכיום הוא יודע איך לגשת למשימות, אכפת לו מהלימודים, הוא מצליחוגאה בעצמו".

  לדברי גונן, ההבדל המהותי הוא שבאימון, מסתכלים קדימה ולא רק על המצב הנוכחי, ומלמדים את הילד להכיר את נקודות החוזקה והחולשה שלו, כדי שיידע לבחור לעצמו את הדרך. "השיטה הזו מתאימה מאוד לילדים עם קשיים כמו בעיות קשב וריכוז, חרדת לימודים, מוטיבציה נמוכה, חוסר פניות, קשיי ארגון ובעיות התנהגות".

  לדבריה, התוצאות בשיטת האימון ללמידה נכונה, מגיעות מהר מהצפוי. "מאמנת שלמדה אצלנו, יכולה בתוך 3-4 מפגשים לשנות עבור הילד את חווית הלמידה ב-180 מעלות. לכן, זו אימון ממוקד בתחום הרגלי למידה זו המתנה הכי גדולה שמורה או הורה יכולים לתת לילד שלהםלכל שנותיו במערכת החינוך". 

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   לעבוד מהיום הראשון

   מדובר בקורס ממוקד של כחצי שנה, הכולל ליווי צמוד, אתר שופע חומרי לימוד, הקלטות של כל השיעורים ללא הגבלת זמן וקהילת בוגרים אליה ניתן להצטרף בתום הקורס. "הקהילה עוזרת לבוגרות לשמור על קשר, אבל יותר מכךכך הן ממשיכות לקבל עדכונים ומידע על התחום, לצד הצעות עבודה ומפגשי למידה וחידוד של החומר. 

   "המטרה שלנו היא לאפשר לבוגרות הקורס לעבוד בתחום, ולהתחיל לקבל תגמול מיד בתום ההכשרה. לשם כך כללנו בקורס שני 'מוצרי מדף' שהן יכולות ללמד כבר מהיום הראשון", מסבירה גונן. "המוצר הראשון הוא סדנה מלאה של הרגלי למידה המיועדת לקבוצה או כיתה, ובה 4 פגישות הכוללות חומרים ייחודיים. זו סדנה המאושרת על ידי גפ"ן (מערכת לגמישות פדגוגית ניהולית, העומדת לרשות בתי הספר), שכבר נלמדת בבתי ספר ברחבי הארץ. המוצר השני הוא מודל מלא בן 10 פגישות לבניית תוכנית התערבות אישית". 

   לסיכום, אומרת גונן, "כיום, גם ההורים וגם הצוות החינוכי יודעים שכדי שהילד יצליח לאורך זמן, הוא צריך לדעת איך לומדים. יש ביקוש גדול מאוד למאמנות חינוכיות, והוא נמצא כל הזמן בעלייה. אני ממליצה לכל מי שמחפשת מקצוע מבוקש שמעניק תחושת משמעות, שמספק עניין רב, וגם מאפשר שילוב עם חיי משפחה, להשתלב בתחום של אימון למידה. בסופו של דבר זה מקצוע שמאפשר לך לשנות חיים של ילדים, שמגיעים מפוחדים וחוששים מתהליך הלמידהויוצאים עם ביטחון עצמי וברק בעיניים".

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    אולי יעניין אתכם

    אותרו מס' מצומצם של מגרשים להשקעה בפרויקט ״SEA-Tech״ מ-99,000 ₪ בלבד: פארק עסקים ומסחר במיקום אסטרטגי על כביש החוף ותחנת הרכבת!

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *