מבזקים
ראשי / חם ברשת / ניתוחי קטרקט בלייזר: מסירים את הקטרקט וגם את המשקפיים על הדרך

ניתוחי קטרקט בלייזר: מסירים את הקטרקט וגם את המשקפיים על הדרך

הטכנולוגיה שינתה מאוד את ניתוחי העיניים בשנים האחרונות והיום, מי שסובל מקטרקט יכול להסיר אותו בניתוח לייזר פשוט ומהיר שגם מתקן את הראייה במקביל. "ניתוחי קטרקט בלייזר מאפשרים להחזיר את הצלילות ואת חדות הראייה ללא צורך במשקפיים", אומר ד"ר  שמואל לוינגר,  המנהל הרפואי של רשת המרכזים הרפואיים 'עיניים' מקבוצת ד"ר לוינגר מדיקל

ניתוח קטרקט הוא ניתוח העיניים הנפוץ ביותר בעולם, כאשר כמעט כל אדם מעל גיל 55 יצטרך לעבור אותו במהלך החיים. את הניתוח ניתן לערוך בבתי החולים השונים ברחבי הארץ, שם ההמתנה יכולה לנוע בין חצי שנה לשנתיים, או לעשות אותו באופן פרטי ואז הטיפול הוא מיידי וגם ניתן לבחור את הרופא המנתח.

בכל מקרה, ניתוחי הקטרקט הם חלק מסל הבריאות וגם כשבוחרים לעשות אותם באופן פרטי מקבלים החזרים מכל קופות החולים בביטוחים המשלימים או מביטוחים פרטיים למיניהם. "מי שסובל מירידה באיכות הראייה בגלל קטרקט רוצה פתרון מיידי", אומר ד"ר שמואל לוינגר,  מבכירי רופאי העיניים בישראל ומי שהביא את בשורת הקטרקט בלייזר לארץ. "אף אדם לא רוצה להסתובב בעולם בתחושה שהוא אינו רואה כבעבר, באופן עכור ולא נקי. 

 דר' מודי נפתלי,  מנתח קטרקט וקרנית בכיר, המנהל הרפואי של מנתח קטרקט וקרנית בכיר במרכז הרפואי 'מעיין'   מקבוצת 'דר לוינגר מדיקל' מסביר "על אף שמדובר בניתוח נפוץ למדי, כשמדובר בעיניים אסור לקחת סיכונים. בחירת רופא עיניים מנוסה שמטפל באופן פרטי , יכול להשפיע על ההרגשה של המטופל ועל מהלך הניתוח".

כיום בבתי החולים התורים לניתוחי קטרקט הם ארוכים, ועלולים להגיע לחודשים ארוכים, מבלי יכולת לבחור את הרופא המנתח

מתעניינים בניתוח קטרקט? השאירו פרטים:

  "מתקנים גם את הראייה בניתוח"

  ד"ר לוינגר היה הראשון שהביא לארץ את טכנולוגיית הלייזר גם לטיפול בקטרקט. , הוא עומד בראש קבוצת המרכזים הרפואיים 'ד"ר לוינגר מדיקל', הפרושים ברחבי הארץ 

  פרופ' טובה ליפשיץ, המנהלת הרפואית של המרכז הרפואי 'שבע עיניים'  מקבוצת דר' לוינגר מדיקל מסבירה: "ניתוחי הקטרקט השתנו פלאים בשנים האחרונות. בעבר נאלצנו לחתוך באופן ידני את העדשה והמטופלים התאשפזו לכמה ימים בבית החולים. הלייזר מחליף את כל זה ומבצע חיתוך מדויק ומזערי בתוך כמה שניות. מניתוח מורכב זה הפך להיות ניתוח פשוט שלוקח כחצי שעה כשהמטופלים משוחררים לביתם עוד באותו היום. 

  "אך מעבר לכך, היתרון הגדול ביותר של ניתוחי הלייזר שאנחנו מבצעים הוא היכולת לתקן את הראייה באותו הניתוח. בדרך כלל מי שסובל מקטרקט הוא כבר בגיל שבו יש צורך בעדשות מולטיפוקליות לצורך ראייה תקינה. אנחנו מציעים לאלו לתקן את הראייה בלייזר לצד הסרת הקטרקט באמצעות השתלת עדשת פרימיום מולטיפוקלית במקום עדשה רגילה כפי שמשתילים בניתוח רגיל – התוצאה היא שהמטופל חוזר לראייה מלאה לרוב ללא צורך במשקפיים כלל גם אם סבל מצילינדר או ממספרים גבוהים במיוחד", מסבירה  פרופ'  ליפשיץ.

  מתעניינים בניתוח קטרקט? השאירו פרטים:

   "לא צריך להתפשר על איכות הטיפול"

   המרכזים הרפואיים של ד"ר לוינגר ממוקמים בתל אביב, ירושלים, באר שבע וחיפה ובכולם יש את מכשור הלייזר המתקדם ביותר בעולם. "זה נדיר שיש את הציוד הטכנולוגי הזה בכל מרפאה בארץ", מדגיש ד"ר לוינגר. "היה לנו חשוב שהמטופלים ירגישו בנוח להגיע למרפאה הסמוכה ביותר לאזור המגורים שלהם בלי צורך להתפשר על איכות הטיפול שיקבלו. בכל מרפאה יש את הטכנולוגיה המובילה וצוות רופאים גדול ומנוסה מאוד בניתוחים אלו". 

   יחד עם זאת, מדגיש ד"ר לוינגר כי הם מומחים גם בשיטה הידנית של הקטרקט "לעיתים יש מטופלים שלייזר אינו הדרך המתאימה ביותר עבורם ואז אנחנו ממליצים על ניתוח ידני להסרת הקטרקט. אנחנו יודעים להתאים את הטיפול הטוב ביותר במקצועיות שנצברה משנים ארוכות מאוד בתחום וידע נרחב מחניכה של מאות רופאי עיניים". 

    

   "זמינות גבוהה מאוד של תורים"

   "היום אין סיבה לסבול מקטרקט. ניתן לבצע את הניתוח במהירות ולקבל לא רק את צלילות הראייה בחזרה, אלא גם להיפטר מהצורך במשקפיים. אנחנו עורכים את הניתוחים בזמינות מאוד גבוהה של תורים על ידי רופאים מצוינים שהמטופל יכול לבחור. מי שזקוק לניתוח בשתי העיניים יכול לעשות אותו בהפרש של שבוע על מנת לוודא שהכל תקין ובטוח להמשך.

   "הקדמה והטכנולוגיה עזרו מאוד לכל מי שסובל מבעיות עיניים", מסכם ד"ר לוינגר. "עיניים מאז ומעולם היו עניין רגיש ועדין שיש להתייחס אליו בזהירות רבה. הטכנולוגיה של היום וניתוחי קטרקט בלייזר במיוחד, מאפשרים לנו לעשות בדיוק את זה: יותר דיוק, פחות מקור לזיהומים , החלמה מהירה ומקנות להם ראייה צלולה וחדה כבעבר ולעיתים אף טובה יותר ממה שהייתה להם בצעירותם". 

   מתעניינים בניתוח קטרקט? השאירו פרטים:

    אולי יעניין אתכם

    פתרונות לשיפור הראייה שעוזרים גם כשמשקפיים רגילים כבר לא יעילים

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *