מבזקים
ראשי / חם ברשת / פשיטת רגל: איך מחזירים את האוויר לנשימה?

פשיטת רגל: איך מחזירים את האוויר לנשימה?

חדלון הפירעון המאפיין שכירים ועצמאיים רבים במשק הישראלי בתקופה זו, נובע בעיקר מהשיתוק במשק שכפה נגיף הקורונה. לצערנו, ישנם שכירים ובעלי עסקים רבים אשר נקלעו למערבולות כלכליות קשות מנשוא, וכפועל נאלצים להכריז על עצמם כפושטי רגל. אותם אנשים נותרו מייחלים להסדרה סבירה ככל התתאפשר שאולי תעזור להם לפתוח דף חדש.

הליך פשיטת הרגל נועד להביא לפירעון חלקי של חובות אדם אשר איננו עומד בהוצאותיו החודשיות, ובאמצעות פטור מתשלום יתרת החוב- הוא מאפשר לו להשתקם. על אף שמדובר בהליך שכיח, שכל חברה ועסק עלולים להיקלע אליו, מדובר בתהליך קשה אשר מלווה במטענים רגשיים הכרוכים בתחושת כישלון כבדה.

לאור משבר הקורונה הפוקד את כלל המשק, חשוב מאוד להכיר כי נטל החובות איננו גזירת גורל, שכן בשנה האחרונה נכנס לתוקפן חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, המשנה את כללי המשחק ומהווה מהפכה של ממש באשר לפושטי הרגל. ס'2 לחוק החדש מגדיר מחדש את מונח חדלות הפירעון, ואם בעבר האינטרס היה לטובתם של הנושים – מיקסום הגבייה, כיום מטרתו העיקרית של החוק היא להוביל את החייב למסלול הישר תוך שיקום כלכלי. הדבר נעשה באמצעות ביטול עול החובות הכבד אליו נקלע החייב.

מתעניינים בהליך חדלות פרעון? הירשמו למידע >>

  ההליך כיום בנוי ממספר שלבים שמהווים חלק מהליך שאיננו פשוט. עם זאת, בסיוע עורך דין מנוסה, בחלוף ארבע השנים מרגע תחילת התהליך, צפוי לקבל החייב את צו ההפטר מחובות העבר.

  השלבים בהליך כוללים הגשת בקשה וקבלת צו לפתיחת הליכים אשר יכללו הגבלות מסוימות על החייב. במסגרת כך יקבע התשלום החודשי אשר יוטל על החייב לשלם לקופת הנשייה (בהתאם לחישוב ההפרש בין ההכנסות להוצאותיו של החייב). בהמשך, תקבע המלצת הממונה על תכנית פירעון לשיקום הכלכלי של החייב בדיון בבית המשפט השלום, על בסיס דוח ממצאי בדיקה.
  כדי להבטיח את הצלחת ההליך בצורה המהירה והמקצועית ביותר, מומלץ להיעזר בשירות עורך דין מנוסה, המתמחה בהליכי חדלות פירעון. חשוב לזכור! לאור העובדה כי מדובר בהליך בו מעורבים צדדים רבים בעלי אינטרסים שונים; גובי הכספים, מערכת המשפט והחייב, כדאי לפנות לעורך דין בקיא ומוביל בתחום שידע לגשר בין הצדדים ולהבטיח את קידום האינטרסים הבלעדיים של החייב, והלכה למעשה להביאו לפתיחת דף חדש בחייו הפיננסיים.

  מערכת האתר חדשות.נט תשמח לקשר אתכם עם עורכי הדין המובילים בתחום פשיטות הרגל, אשר להם ניסיון רב שנים בהתנהלות מול הגופים הרלוונטיים בתביעות והליכים משפטיים של הסדרים מול נושים וחדלות פירעון.

  מתעניינים בהליך חדלות פרעון? הירשמו למידע >>

   אולי יעניין אתכם

   בעלי עסקים? בואו ללמוד כיצד למקסם את החשיפה לעסק שלכם ותגדילו את ההכנסות שלכם!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *