מבזקים
ראשי / חם ברשת / מרגישים שהזיכרון מתחיל לבגוד בכם? הכירו את האימון הקוגניטיבי לחיזוק ושימור הזיכרון: לימדו איך לחזק את יכולות הזכרון וקבלו בדיקת התאמה ללא עלות!

מרגישים שהזיכרון מתחיל לבגוד בכם? הכירו את האימון הקוגניטיבי לחיזוק ושימור הזיכרון: לימדו איך לחזק את יכולות הזכרון וקבלו בדיקת התאמה ללא עלות!

"איפה שמתי את המפתחות שלי?", "איך קוראים לבעלה של ניצה?", "עוד פעם שכחתי לכבות את הדוד!", אם אתם שמים לב שמשפטים כאלה ואחרים חוזרים על עצמם בתכיפות גבוהה, ואתם בטווח הגילאים 55-80, יכול מאוד להיות שאתם חווים תופעה שנקראת התדרדרות קוגניטיבית. עם הגיל הגוף חווה האטה במנגנונים פיזיולוגים שונים באיברים השונים וביניהם גם המוח. ירידה קוגניטיבית בגיל המבוגר היא תופעה נפוצה בקרב האוכלוסייה, שמאופיינת ברמות שונות של תפקוד, ונובעת מסיבות שונות. בין אם זו התדרדרות פיזיולוגית שהנה טבעית ותקינה, או לחילופין פתולוגית כמו למשל אלצהיימר או דמנציה. מחקרים הוכיחו, כי ניתן לשמור על התקינות הקוגניטיבית באמצעות אימון אפקטיבי, שמאפשר עבודה מאומצת על יכולות ספציפיות שנשחקות- ובכך לחזק אותן ולשמר אותן, ממש כמו ששומרים על תפקוד הגוף והשרירים באמצעות ספורט.


התפתחות הטכנולוגיה נוגעת לתחומים רבים ושונים בחיינו. היה זה רק עניין של זמן עד שזו תגיע גם לתחום המוח והאימון הקוגניטיבי. על מנת להבין את ההשפעה של הקדמה הטכנולוגית על אימון מסוג זה, יש להבין את משמעות האימון הקוגניטיבי. מחקרים רבים מתחום מדעי המוח רומזים שהקוגניציה של אדם הרבה יותר גמישה משחשבו בעבר. קוגניציה, או סך היכולות השכליות עימן כל אדם נולד, נחשבה בעבר כבלתי ניתנת לשינוי. אך לאחר שנים של מחקר, חל שינוי בתפיסת עולם זו. מחקרים רבים מהתחום שופכים אור על תהליכים קוגניטיביים מרכזיים כמו למידה, קשב וזיכרון.
אפקטיבייט עובדת בשיתוף פעולה עם קופת חולים ״כללית״ אשר בחרה בה כחברה המובילה בתחום.

מעוניינים לשמר ולחזק את הזיכרון שלכם? הירשמו לבדיקת התאמה ללא עלות:

  חברות שונות מרחבי העולם, מתיימרות ליישם את תוצאות המחקרים בתחום, בצורות שונות ומגוונות. אך כולן מנסות להציע פתרון אחד בעבור אוכלוסייה מאוד רחבה של אנשים. החל מילדים וכלה במבוגרים. הכלים הקיימים היום בשוק לא מספקים תוכן מותאם אישית למשתמש מבחינת מאפיינים שונים וביניהם- המצב הקוגניטיבי בו מצוי המשתמש והיכולות הספציפיות אותן יש צורך לאמן.

  מעוניינים לשמר ולחזק את הזיכרון שלכם? הירשמו לבדיקת התאמה ללא עלות:

   תוחלת החיים הגלובלית הולכת ועולה, וכך עולה גם הצורך בנתינת כלים ייעודיים שיאפשרו איכות חיים גבוהה לאוכלוסייה המבוגרת. יזמים רבים הבינו זה מכבר את הפוטנציאל העצום שגלום בפלח השוק של האוכלוסייה המבוגרת, ובכך גם את הוואקום שנוצר בתחום המוצרים הטכנולוגים הייעודי לגיל זה, כך התפתח שוק ה -AgeTech. לאוכלוסיית הגיל השלישי בהווה, ישנם צרכים שונים מבעבר. מבוגרים מאוכלוסיית הגיל השלישי רוצים להשקיע בעצמם ובאיכות החיים שלהם, ומעוניינים לשמור לא רק על בריאותם הפיזית, אלא גם על התפקוד הקוגניטיבי שמאפשר בין היתר חדות, קשב, זיכרון, ועצמאות גם בגילאים מבוגרים.

   נגיף הקורונה שנכנס לחיינו הביא עימו אתגרים רבים, ביניהם התמודדות מנטלית לא פשוטה. ריחוק חברתי והסגר היו בין ההחלטות הראשונות שנכנסו לתוקף על מנת להגן על האוכלוסייה המבוגרת שנמצאת בסיכון מיוחד להידבקות בנגיף. שהיה בהסגר היא בעלת השפעות פסיכולוגיות וקוגניטיביות שונות ומגוונות. הראשונה שבהן היא השפעה על המצב הנפשי. שהייה ממושכת בבידוד מובילה פעמים רבות לדיכאון ומצב רוח ירוד. בנוסף, יציאה משגרת החיים הרגילה ושינויים חדים ופתאומיים גם הם משפיעים על הבריאות הנפשית של האוכלוסייה בכלל, ושל אוכלוסיית הגיל השלישי בפרט. מעבר לכך, שהיה בבידוד מפחיתה את כמות הגירויים הקוגניטיביים אותם פוגשים בכל יום. לצד לחץ ובדידות, מצב זה עשוי להעלות את קצב ההידרדרות הקוגניטיבית. לכן, על מנת לשמור על אוכלוסייה גדולה ופעילה זו בריאה, חשוב מאוד לתת להם כלים יעילים התומכים באתגרים קוגניטיביים הנגישים מביתם במהלך תקופה זו.

   מעוניינים לשמר ולחזק את הזיכרון שלכם?

   הירשמו לקבלת פרטים נוספים ובדיקת התאמה ללא עלות:

    אפקטיבייט, הנה חברת הזנק ישראלית שהוקמה בשנת 2018, והצוות שעומד מאחוריה, מרכז בתוכו שנים של ניסיון הן בתחום היזמות והן בתחום המחקר הקוגניטיבי. הצוות שלנו שם עצמו למטרה לייצר אימון קוגניטיבי שמותאם אישית לכל משתמש ויודע להציע תכנים שיאפשרו אימון של היכולות החלשות יותר בכל משתמש בצורה אפקטיבית, כך שרמת העניין והאתגר יענו על הצרכים הקוגניטיביים של המשתמש. למעשה, אפקטיבייט שואפת לתת אימון שיתן לכל אדם לעבוד על החולשות שלו, בזמן שלו ובקצב שלו. המוצר אותו אנו מציעים הוא אפליקציה אינטרנטית, שניתן להיכנס אליה דרך כל מחשב, באופן נגיש ונוח. המאמן הקוגניטיבי שלנו לומד את המשתמש באמצעות השימוש שלו באפליקציה ובאמצעות מבדקי הערכה שנערכים בתוך האפליקציה. שקלול הפרמטרים בעבור כל משתמש בנפרד, מאפשר ליצור תוכנית אימונים מותאמת אישית בעבור כל משתמש.

    ה"אני מאמין" של החברה דוגל באימון קוגניטיבי כמקביל לאימון פיזי. כפי שאנו שואפים לשמור על בריאותנו על ידי אימונים שונים של הגוף, כך יש לדבוק גם באימונים קוגניטיביים. ככל שהאימון יעשה בצורה רציפה ומאומצת כך הוא יהיה אפקטיבי יותר בעבור המשתמש. 

    מעוניינים לשמר ולחזק את הזיכרון שלכם?

    הירשמו לקבלת פרטים נוספים ובדיקת התאמה ללא עלות:

     אולי יעניין אתכם

     ״התהליך ארוך ומתיש ונגמר לא פעם בסירוב״: אלפי ישראלים זכאים לתג נכה אך אינם מצליחים לקבל אותו – יש פתרון, עם התחייבות לאחוזי הצלחה גבוהים!

     כתיבת תגובה

     האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

     הלקוח מאשר כי הוא מעוניין לקבל שיחת טלפון שיווקית מאת המפרסם וכי מספר הטלפון אינו רשום במאגר "אל תתקשרו אלי" של הרשות להגנת הצרכן