מבזקים
ראשי / חם ברשת / ייפוי כוח מתמשך: הזכות לקבוע כיצד יראו חיינו גם כאשר כושר השיפוט שלנו נפגע כיצד בוחרים את האחד אשר יקדם את האינטרסים שלנו גם כשכושר השיפוט ייפגע?

ייפוי כוח מתמשך: הזכות לקבוע כיצד יראו חיינו גם כאשר כושר השיפוט שלנו נפגע כיצד בוחרים את האחד אשר יקדם את האינטרסים שלנו גם כשכושר השיפוט ייפגע?

לאחרונה נרשמה עלייה חדה בשיעור הפונים לעריכת ייפוי כוח מתמשך בקרב האוכלוסייה בישראל. ניתן לייחס זאת הן להשפעת משבר הקורונה והן למודעות ההולכת וגוברת בשנה האחרונה למשמעות המסמך החשוב הזה.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שמבטיח מראש, ברמה המשפטית, כיצד יתנהלו חייו של אדם שחס וחלילה איבד את צלילותו ואיננו מסוגל להחליט עבור עצמו יותר. למעשה, מדובר בכלי שמאפשר לכל אדם בגיר לחיות את המשך חייו בהתאם לרצונותיו במישורים הכלכליים, הרפואיים והאישיים- גם כאשר כושר השיפוט שלו נפגע.

תקופת הקורונה, המאופיינת בחוסר ודאות משווע ובחרדות לא מעטות, הביאה לכך שרבים מהאזרחים במדינה קיבלו את ההחלטה לדאוג לעתיד שלהם, במידה ולא יוכלו לעשות זאת בעצמם. כלומר, מסמך ייפוי הכוח היה חשוב מאז ומתמיד, אבל ייתכן כי הקורונה הבהירה לכולנו עד כמה הוא קריטי בעתות משבר.

איך זה מתבצע בפועל? כל אדם צלול מעל לגיל 18 רשאי לערוך את מסמך הייפוי כוח המתמשך. כשאדם שרוי במצב רפואי מעורער בשל נסיבות שונות, עריכת המסמך חשובה במיוחד ומהווה תוכנית מגירה קריטית עבור המשך הטיפול בענייניו.
היתרון המרכזי במסמך הוא שכל אדם שמעוניין בכך, בוחר מרצונו את הדמות הממונה אשר תהיה אחראית על הסדרת רצונותיו והשגת האינטרסים שלו ותייצג אותו כראוי. במסמך ייקבעו העניינים בהם הוא רוצה שתנהל אותה "ממונה" קרי, מקום מגורים, מוסד רפואי שיטפל בו, ניהול נכסים וכספים, חשבונות בנק ועוד.
מיהו מיופה הכוח? מיופה הכוח נבחר על ידי האדם הזקוק לו בשעת כשירות שכלית וכושר שיפוט יציב. על מיופה הכוח להיות אדם מסור ונאמן, שכן מוטלת עליו האחריות לפעול בהתאם למיועד לו, באופן אשר יטיב עם חייו של האדם שמינה אותו.

מעוניינים לערוך ייפוי כוח מתמשך? השאירו פרטים >>

  רק מיופה כוח אחד? במסגרת הפרויקט ניתן למנות מיופה כוח אחד שייצג את אותו אדם, ובעת הצורך למנות גם מיופה כוח נוסף, שימלא את מקומו של הראשון במידה ולא יוכל לבצע את תפקידו מסיבה כלשהי. כמו כן, ניתן למנות מספר מיופי כוח אשר כל אחד מהם יהיה בעל אחריות שונה, לדוגמה קרוב משפחה אחד שיכריע בכל הנוגע לסוגיות רפואיות, וקרב משפחה אחר שיכריע באשר לעניינים הפיננסים.

  כיצד מתנהל התהליך? מדובר בתהליך מוכר ופשוט מאוד המתבצע על ידי עורך דין הרשום בלשכת עורכי הדין ובעל ניסיון בעריכת ייפוי כוח מתמשך. במהלך עריכת המסמך, עורך הדין יעלה בפני הלקוח שיקולים חשובים ביותר אשר עליו לקחת בחשבון, ובמחשבה משותפת עם הלקוח, הוא יציע את הצעדים האידיאלים ביותר עבור הלקוח בהתאם לשגרת חייו. לצד זאת, עורך הדין יוודא האם מיופי הכוח אכן מתאימים לביצוע תפקידם, וידאג שערכיו, השקפות עולמו והעדפותיו של הלקוח יקבלו ביטוי ראוי גם בערוב ימיו.

  מערכת חדשות.נט תשמח לקשר אתכם לעורכי הדין המובילים בישראל בתחום מסמכי ייפוי הכוח המתמשכים, ולעזור לכם למלא את המסמך המקדש את האוטונומיה של האדם גם בזמנים בהם איננו יכול לעשות זאת בעצמו. חשוב לזכור כי רק עורכי דין אשר עברו הסמכה ייעודית לכך רשאים לערוך מסמך זה, ומכיוון שמדובר במסמך קריטי, מומלץ לוודא שמדובר בעורך דין בעל ניסיון רב.

  מעוניינים לערוך ייפוי כוח מתמשך? השאירו פרטים >>

   אולי יעניין אתכם

   ללא תורים ארוכים וללא עיכובים: בואו לקבל טיפול בתא חמצן במכון פרטי, כבר עכשיו

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *