ראשי / חם ברשת / שיטת אלן קאר: לא נגמלים מהעישון! נגמלים מהרצון לעשן

שיטת אלן קאר: לא נגמלים מהעישון! נגמלים מהרצון לעשן

שיעור המעשנים מעל גיל 15 בישראל שעומד על כ-20% מכלל האוכלוסיה, נחשב לגבוה מאוד בהשוואה למדינות המפותחות בעולם. נתונים נוספים מצביעים על כך שבכל שנה נפטרים בישראל כ-8,000 אנשים כתוצאה מפגיעתו הישירה של העישון.

על אף הנתונים המדאיגים, בשנים האחרונות ניכרת מגמת עליה במספר המעשנים החפצים בגמילה ועל פי המחקר של חברת YOUGOV בבריטניה שנערך במרץ האחרון, נמצא כי משבר הקורונה הוביל יותר ויותר אנשים להפסיק לעשן או להפחית את מספר הסיגריות ביום. עניין זה נבע בעיקר מתוך החשש הכבד של המעשנים להידבק בנגיף שכן מחקרים הוכיחו כי מעשנים נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה ביותר.

על אף ריבוי השיטות הרווחות כיום להפסקת העישון, תהליך הגמילה נתפס אצל מרבית האנשים כחוויה קשה שמלווה לעיתים רבות בייסורים ובתסכול ובעיקר בגעגוע בלתי פוסק לסיגריה. על כן, יש להבין שהשיטה האידאלית ביותר לגמילה מעישון צריכה לא רק ללמד אנשים כיצד להפסיק לעשן באמצעות שיח על הנזקים והפגיעה הבריאותית, אלא לבטל כליל את הרצון שלהם לעשן.

במקום לשאול למה לא כדאי לי לעשן, יש להבין למה אני בעצם מעשן?

אחת השיטות המובילות ביותר כיום בישראל היא שיטת אלן קאר. מדובר בשיטת גמילה מעישון שפותחה בשנת 1983 בבריטניה, ועד היום סחפה אחריה כלמעלה מ-50 מיליון לקוחות מסביב לעולם אשר השלימו את התהליך בהצלחה יתרה ונגמלו לחלוטין מהרצון לעשן. ייחודה של השיטה היא להביא את המעשנים לתחושת אדישות כלפי הסיגריות, בלי התחושה של ה"התאפקות" הרווחת בקרב מעשנים נגמלים, או תחושת ה"החזקת מעמד". מטרת השיטה של אלן קאר היא להמשיך את החיים כרגיל, מבלי להתגעגע לסיגריה או לקנא במעשנים מסביב – כי באמצעות השיטה, תחושת הרצון והכמיהה לעישון לא תהיינה קיימות.

המנחים המוסמכים להעברת התהליך הם מעשנים לשעבר, הרואים בעבודה שלהם כשליחות לכל דבר. הם מסבירים שכדי לפתור בעיה צריך להכיר אותה מבפנים. כלומר, הם מבינים כאין די בלדבר על כך שעישון איננו בריא ומוביל למחלות שהרי ידוע לכולנו מראש, אלא שיש להתמקד בעניין החשוב באמת- ממה נובעת התלות בסיגריות ואיך מבטלים אותה אחת ולתמיד. הרעיון של השיטה הוא לא להיכנס לתהליך ארוך שכולל תחילה הפחתה ועלול להוביל לתחושת ה"החזקת מעמד", אלא להפסיק ביום אחד לאחר מפגש אינטנסיבי של שש שעות שלאחריו יוצא המעשן הנגמל לדרך חדשה ונקיה. לטובת הלקוחות ישנם מסלולים שונים כדי להתאים את התהליך בצורה האידאלית ביותר עבור כל לקוח ולקוח; סדנה דיגיטלית, סדנה קבוצתית, סדנת אונליין שמתקיימת בלייב או סדנה פרטית של אחד על אחד תוך שמירה על פרטיות מלאה.

חשוב לציין כי רוב המשתתפים אכן מסתפקים במפגש אחד כדי להפסיק את העישון לצמיתות, אך החברה מציעה פלטפורמות נוספות למי שזקוק למפגשי חיזוק בסדנאות ייעודיות לכך. כמו כן, אלן קאר מפעילה קו תמיכה עם מענה אנושי שפועל שבעה ימים בשבוע לאורך כל השנה לרווחת כלל הלקוחות.

לא בכדי רשת אלן קאר מפעילה למעלה מ-150 מרכזים ביותר מ-50 מדינות בעולם. הניסיון חסר התקדים בתהליכי גמילה של מעשנים הן במגזר הפרטי והן בקרב אלפי חברות בעולם הובילו את החברה למומחית מספר 1 בעולם לגמילה מעישון. אלן קאר מאפשרת ללקוחות להגיע תחילה להתנסות מבלי לשלם מראש ומבלי להתחייב, ולהקשיב לחצי הראשון של המפגש. באם המעשן יחליט שהוא רוצה להיכנס לתהליך, הוא יהיה זכאי לאחריות מלאה לכל החיים למקרה ולא הפסיק לעשן. המוטו המנחה את שיטת אלן קאר היא להיות בשביל הלקוח תמיד ובכל מקרה. גם במקרה של מעידה לאחר זמן מה, האחריות לכל החיים בתוקף.

באשר לתשלום, עבור הסדנאות ניתן לשלם במגוון אמצעים בהתאם לנוחות הלקוח: אשראי, הוראת קבע, פריסת תשלומים נוחה וללא ריבית ועוד.

בעזרת השיטה להפסקת עישון של אלן קאר הצליחו כאמור למעלה מ-50 מיליון מעשנים להמשיך לבלות, לצאת, לשתות אלכוהול וקפה ללא הרצון או הצורך להדליק סיגריה. הרגע של הפסקת העישון יכול להגיע הרבה יותר מהר ממה שכולנו חושבים, והשיטה לגמרי מוכיחה זאת.

לשיחת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות,
השאירו פרטים בטופס מטה >

    סניף מועדף

    אולי יעניין אתכם

    הנחות, מבצעי ענק, חוות דעת שוטפות ושירות לקוחות זמין: הכירו את אתר הקניות אונליין Iherb שמושך אליו יותר ויותר ישראלים!

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *