מבזקים
ראשי / חם ברשת / הוראה מתקנת: המקצוע המבוקש שמאפשר להרוויח כסף מהבית

הוראה מתקנת: המקצוע המבוקש שמאפשר להרוויח כסף מהבית

הוראה מתקנת היא כבר שנים אחד המקצועות הכי נדרשים עבור ילדים שמתקשים בלימודיהם. בתקופת הקורונה הביקוש למורים כאלו רק עלה וזו ההזדמנות ללמוד את התחום, לקבל הכשרה ולהתחיל קריירה חדשה ורווחית מהבית ובשעות גמישות.

 

אריאלה, בת 37 מאזור המרכז, עבדה כסייעת בכיתה בבית הספר, אך הרגישה שהיא לא מממשת את הפוטנציאל שלה. העבודה הייתה משעממת מעט, השכר היה נמוך יחסית, ואריאלה הייתה בטוחה כי היא יכולה למלא תפקיד מעניין וגם משתלם יותר. עם זאת, מאחר שנהנתה מהעבודה עם ילדים, היא החליטה להישאר בתחום, ובחרה בלימודי הסבה להוראה מתקנת. 

"כיום, אני מרגישה שניצחתי את השיטה", היא מספרת. "אני מצליחה לשלב בין העבודה כסייעת לבין עבודה בהוראה מתקנת בקליניקה ביתית, בקבוצות או ביחידים, והגדלתי את ההכנסה החודשית שלי בלי לצאת מהבית. הכישורים החדשים שרכשתי משמשים אותי גם בעבודה בכיתה, וכיום אני מקבלת יותר אחריות ותחומי פעולה, מאחר שהצוות הבין שיש לי יכולות רבות יותר. בהחלט מדובר בשדרוג עבורי".

 

"ביקוש גדול מאוד"

"הלימודים מתאימים לקהל מגוון", אומרת רויטל גונן, מרצה להוראה מתקנת מהמרכז להוראה חינוכית, שפיתחה קורס בשיטת למידה מאמנת. "כמו אריאלה, נשים רבות שכבר עוסקות בחינוך או בתחום הטיפולי, ובהן מורות, סייעות, מטפלות באמנות וכדומה, מרגישות צורך להגדיל את ארגז הכלים, לרכוש ידע מקצועי וכמובן גם לשדרג את הפרנסה. בנוסף, מגיעות אלינו אימהות רבות שרוצות להכיר מקרוב את התחום, כדי לסייע לילדים שלהן ולילדים אחרים. 

"הוראה מתקנת היא מקצוע מתאים במיוחד לנשים ואימהות שרוצות לשלב את הבית עם העבודה. זה מקצוע עם גמישות גבוהה שמתבצע בשעות שנוחות לכל אחת והוא מתאים גם לסטודנטים למשל, שלומדים בשעות הבוקר". גונן מוסיפה כי "בתקופת הקורונה אנחנו רואים גידול ניכר בביקוש ללימודי הוראה מתקנת, מכמה סיבות: ראשית, נשים רבות נאלצו לצאת לחל"ת או אף פוטרו, והן זקוקות למקורות הכנסה נוספים. שנית, הרבה ילדים לא מצליחים ללמוד ללא עזרה מקצועית ולכן, הביקוש למורות כאלה נמצא בשיאו.

 

מתעניינת בלימודי הוראה מתקנת? – השאירי פרטים >>

  להתחיל לעבוד כבר במהלך הקורס

  קורס ההוראה המתקנת שפיתחה החברה מאפשר גם לנשים שאין להן תעודת הוראה או ניסיון קודם בתחום, לקבל את הכלים הדרושים לפתיחת קליניקה ביתית. "פיתחנו שיטה הדרגתית ברורה, שמשלבת בין כלים אימוניים לאסטרטגיות בלמידת שפה, ולכן אפשר להתחיל לעבוד כבר במהלך הקורס", אומרת גונן. "אנחנו מלמדים הכל מא' ועד ת' והקורס כולל תוכניות מובנות, כמו למשל הכנה לכיתה א' או סדנה לטיפול בשגיאות כתיב. גם נשים שרק מתחילות את הדרך יכולות לצאת לשוק בעזרת הערכות המוכנות שיצרנו". 

  הקורס בשיטת למידה מאמנת תוכנן מלכתחילה כקורס בזום, תוך התאמה מלאה של דרכי הלמידה. ניתן להאזין לשיעורים המוקלטים בכל עת, וכל שיעור מלווה בחומרים רלוונטיים שהלומד יכול לשמור אצלו, ולהשתמש בהם שוב ושוב, בהתאם לצורך. "היה לנו חשוב שבכל שלב, יהיה ברור מה צריך לעשות, ובכלל, איך יוצאים לדרך החדשה הזו", מסבירה גונן. "זה קורס פרקטי במיוחד שמאגד את כל הכלים כדי להתחיל לעבוד".

  ללמוד גם כלים שיווקיים

  הקורס, כאמור, מועבר בזום וכולל שיעורים בני 3 שעות כל אחד (שהן 4 שעות אקדמיות). צוות המרצות כולל נשות מקצוע עם ניסיון רב באקדמיה וגם בשטח, והשיטה מתאימה למגוון גילאים רחב, מגיל הגן ועד חטיבת הביניים, עם אסטרטגיות ייעודיות עבור כל גיל. בנוסף, כולל הקורס פרקטיקום מעשי, כאשר המשתתפות מתנסות בליווי אישי של לומד. 

  "החלטנו ללמד בקורס גם את הפן השיווקי", אומרת גונן. "המטרה היא לאפשר להתחיל לעבוד בתחום כבר מהיום הראשון. אנחנו מלמדות איך פונים להורים, כיצד לשווק את עצמך, איך לבנות את העסק ולמתג אותו. לכל אורך הקורס וגם אחריו יש ליווי אישי של מנחת הקורס ושל הקהילה כולה, כאשר קבוצת הלימוד ממשיכה להיות פעילה, והמשתתפות משתפות זו את זו בחומרים, מפנות לקוחות פוטנציאליים ועוד.

  "לאחר שהעברתי קורסי הוראה מתקנת במכללות שונות והכשרתי מאות מורות, ראיתי כמה חשוב לייצר מוצר שלם שמתמקד בשיטה אחת, נותן חומרים ברורים לעבודה וגם מעטפת של שיווק וניהול העסק. הרגשתי שחסר בתחום קורס מעשי יותר, שמתאים גם לאימהות שרוצות לעזור לילדים שלהן, גם לנשות הוראה שמעוניינות לדעת יותר, וגם למי שתמיד שאפה לעסוק בתחום אבל לא פנויה להוצאת תעודת הוראה בלימודים ארוכים. הקורס מאפשר להן לממש את החלום, ולהתחיל לרוץ איתו קדימה".

   

  מתעניינת בלימודי הוראה מתקנת? – השאירי פרטים >>

    

    

   אולי יעניין אתכם

   רוצים לישון טוב בלילה? ביטוח הדירה של "מגדל" מציע לכם כיסוי מלא מפני רעידות אדמה, נזקי צנרת ומים, שריפה, מזג אוויר ועוד… מצטרפים היום החל מ-32 ₪ בחודש!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

   הלקוח מאשר כי הוא מעוניין לקבל שיחת טלפון שיווקית מאת המפרסם וכי מספר הטלפון אינו רשום במאגר "אל תתקשרו אלי" של הרשות להגנת הצרכן