ראשי / חם ברשת / בלי בוס על הראש, במקצוע הכי מתגמל בעולם

בלי בוס על הראש, במקצוע הכי מתגמל בעולם


חשבת פעם איך ילד אחד מצליח לרכוש קריאה או לבצע מטלות כתיבה, בקלות ובפשטות ואילו ילד אחר מתקשה, נאבק ולא מוצא את עצמו ? נדמה שבתקופת הזום שאלות אילו עולות שוב ושוב אצל הורים רבים.  מצב זה יצר דרישה לנשות מקצוע איכותיות, שיכולות לתת מענה לימודי עם התייחסות לפן הרגשי וללוות את הילד וההורים בכל התהליך והכי חשוב, להבטיח התקדמות ממשית במינימום זמן

נעמה בכיתה ג מקשיבה למורה שמלמדת בזום. היא מנסה לעקוב אחר מה שקורה בשעור, אולם הקצב מהיר מדי ומהר מאוד המחשבות שלה נודדות לדברים אחרים וכך גם הידיים. לנעמה לקויות למידה והסיכוי שתפיק משהו מהשיעור הזה, ללא תיווך, נמוך מאוד, כמו נעמה יש עוד אלפי ילדים. 

אין ספק. אחד התחומים הבולטים שנפגע מהמצב הוא תחום הלמידה. השנה האחרונה יצרה פערים משמעותיים בין הילדים וככל שנמצב יימשך, נהיה עדים ולעוד ועוד קשיים בכל קשת הגילאים, בכיתות הנמוכות, שם הילדים עדיין רוכשים קריאה וכתיבה וכמובן בכיתות הגבוהות יותר שם חייבים לשמור על רצף למידה והתפתחות שפתית. 

"מאז שהילד שלי נכנס לכיתה א וגיליתי שיש לו קושי ברכישת קריאה וכתיבה, תחום ההוראה המתקנת עניין אותי" מספרת גלית מטפלת במעון ממרכז הארץ.  הרגשתי שאני באמת מסייעת לו שאני יושבת איתו ולמרות שאין לי השכלה פורנלית בתחום, באינטואציה שלי אני עושה משהו נכון. ההתקדמות שלו גרמה לי לחשוב על כך שהייתי יכולה לסייע לעוד ילדים ועל הדרך להגדיל את הקופה המשפחתית. זו באמת הדרך שבחרתי ועכשיו עם כל מה שקורה מסביב, אין מאושרת ממני.

איך אפשר לעבוד עם הילד בתחום אם את לא מורה לא חששת?
כיום יש בתחום שיטות שונות לעבודה עם ילדים מתקשים, כאשר את בוחרת להתמקצע בשיטה מסוימת, את למעשה מקבלת את כל המתודה של אותה שיטה מא-ת, כך שתוכלי לעבוד עם הילד בביטחון מלא. חשוב לבחור מקום שיעניק לך ליווי צמוד לאורך כל הדרך וגישה לחומרים בהן תוכלי להשתמש בשיעור. אחר כך, השמיים הם הגבול ומי שבאמת אוהבת ומחוברת לתחום, לא תפסיק ללמוד לעולם. 

אני מחליטה, כמה ומתי
אצל מירי, מטפלת בתנועה המחשבה הייתה להגדיל את סל השירותים למול ההורים ולסייע לכמה שיותר ילדים. "ראיתי שחלק גדול מהילדים שאני פוגשת מראים קשיים בקריאה וכתיבה והרגשתי שאני יכולה לתת מענה גם לחלק הזה. חיפשתי שיטה שאתחבר אליה ויותר מזה, חיפשתי בן אדם שאתחבר אליו, מבחינתי זה הכי חשוב. אני אוהבת שאני יכולה להכתיב את הקצב ולהחליט איך אני משלבת את זה בחיים שלי. בהתחלה קיימתי שעורים אחד על אחד יומיים בשבוע, מהצהריים עד שאספתי את הילדה מהגן והיום אני כבר עובדת בזוגות."

לבדיקת התאמה לקורס – השאירו פרטים >>

  מה הכי חשוב לדעתך למי שרוצה להיכנס לתחום
  קודם כל להתחבר לתחום ממקום של נתינה וכל הזמן לחקור ולשאול. כיום חשוב לראות את הילד מכל הבט ולהבין שלמידה היא רק חלק, רוב העבודה הממשית נעשית ללא ספר ומחברת. 

  כמו כן, נשים רבות מסיימות קורסים מקצועיים בתחום לא יודעת איך להתחיל, איפה לפרסם, מה חשוב להן. מהרגע הראשון למדתי במסגרת שנתנה דגש מסוים גם על הפן השיווקי, כך שיצאתי עם כלים בתחום ויכולתי להתחיל לעבוד. 

  אצל דורית הסיפור הוא דווקא אחר, במשך שנים היא עובדת במשרד החינוך בתור גננת מאושרת אך בתקופה האחרונה עולה בה הרצון ללמוד עוד משהו והיא בהחלט מתחילה לחשוב על הכנסה נוספת. 

  "אני מאוד אוהבת את הגן, את הילדים, התכנים ומרגישה שזה המקום שלי. יחד עם זאת עם השנים בא לי להתנסות גם בעבודה עם שכבות גיל גבוהות יותר, הרצון הזה, לצד משכורת לא גבוהה בתור גננת, הובילו אותי לחפש קורס שיכשיר אותי לעבוד עם ילדים מתקשים." 

  לבדיקת התאמה לקורס – השאירו פרטים >>

   אולי יעניין אתכם

   הנחות, מבצעי ענק, חוות דעת שוטפות ושירות לקוחות זמין: הכירו את אתר הקניות אונליין Iherb שמושך אליו יותר ויותר ישראלים!

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *