מבזקים
ראשי / חם ברשת / חוה זינגבוים: "פתחתי בית ספר לקוסמטיקה כדי שנשים תהיינה עצמאיות כלכלית"

חוה זינגבוים: "פתחתי בית ספר לקוסמטיקה כדי שנשים תהיינה עצמאיות כלכלית"

במשך 30 שנה, בעשר אצבעות ובהרבה מאמץ, חוה זינגבוים ביססה את מעמדה כאחת הנשים המובילות בתחום הקוסמטיקה בישראל. בית הספר לקוסמטיקה שהקימה כדי לאפשר לנשים להגיע לעסק עצמאי משלהן, נחשב למבוקש במיוחד – עם רשימות המתנה מלאות 4 חודשים קדימה

קורס הקוסמטיקה של חוה זינגבוים

חוה זינגבוים הייתה בת 15 בלבד, כשהבינה שהיא צריכה לקחת את גורלה בידיה – כי אף אחד אחר לא ידאג לה. "אמא שלי הייתה חולת נפש, ואבא ניצול שואה. הם התגרשו, ויום אחד ישבתי עם אבא שלי על ספסל ברחוב דיזנגוף, והוא אמר לי: 'תראי, חוה, את לא יכולה לחזור הביתה'. מאז התגלגלתי שנתיים מחברה לחברה, כי לא יכולתי לגור עם אמא שלי. פשוט לא היה לי בית", היא מספרת.

כשהייתה בת 17 בלבד, פגשה את בעלה מוטי, וכשהייתה בת 18, הם נישאו. לאחר כמה שנים, כשהם הורים לשתי ילדות קטנות, עברו חוה ומוטי להתגורר בארה"ב. "מוטי היה חזן, ואחת מנשות החזנים בניו-יורק הציעה לי ללמוד קוסמטיקה. אמרתי לה שאני יותר בכיוון של פסיכולוגיה, אבל היא אמרה לי שזה תחום מדהים ושאוכל לעבוד מהבית. לא ממש ידעתי אנגלית, אבל התאמצתי, למדתי, ועברתי את המבחנים הממשלתיים.

בהמשך גיליתי שנפתח קורס קוסמטיקה רפואית בבית חולים בטקסס, ולמרות שזה היה יקר והייתי צריכה להתרחק מהמשפחה, הלכתי על זה. עברתי במחלקות אונקולוגיות, פסיכיאטריות, במחלקת כוויות קשות", זינגבוים נזכרת. "חזרתי עם ההבנה שלקוסמטיקאית תפקיד חשוב בהשלמת עבודת הרופא. פתחתי קליניקות לקוסמטיקה רפואית בבית החולים, פיתחתי חומרים טיפוליים – והייתי מהראשונות שעסקו בקוסמטיקה רפואית, כשאחרים עוד התמקדו בעיסוי פנים".

רוצה להירשם לקורס של חוה זינגבוים?
השאירי פרטים

  לנרשמים בשיחת הייעוץ יינתן שובר מתנה של ₪1000 במחיר צרכן לשימוש אישי של תכשירי ״חוה זינגבוים״ המותאמים לך באופן אישי לפי סוג העור שלך

  קורס הקוסמטיקה של חוה זינגבוים

  "תחום הקוסמטיקה עבר מהפכה".
  "כשחזרנו ארצה, פתחתי את היחידה הראשונה בישראל לקוסמטיקה רפואית, ועבדתי מהבוקר עד הלילה. לאט-לאט העסק התפתח והגיע למעמדו היום, אבל אני עוד לא סיימתי להגשים חלומות. ידעתי שהצעד הבא שלי יהיה לפתוח בית ספר לקוסמטיקאיות – וכך היה", היא אומרת. "בניתי את המסלול המקיף ביותר לקוסמטיקה בישראל, ואולי גם בעולם, עם תוכנית לימודים של שנה וחצי, שמציידת את הבוגרים במקצוע לחיים. היום הקורסים כל-כך מבוקשים, ומתמלאים ל-4-3 חודשים קדימה".

  הקמת עסק משגשג לקוסמטיקה, למה להקים גם בית ספר?
  "השיקול להקים את בית הספר לא היה כלכלי. רציתי לתת לכמה שיותר נשים, וגם גברים, את האפשרות לשפר את החיים שלהם במו ידיהם. לא לומדים אצלי איך למרוח קרמים – לומדים כאן איך לבנות את החיים שלנו במו ידינו. איך להרים את עצמנו גם בימים מאתגרים, לקחת את עצמנו מכלום להכול".

  לא חסרים בארץ בתי ספר לקוסמטיקה.
  "נכון, אבל בתי הספר הקיימים מציעים את הקורסים הבסיסיים שקבע משרד התמ"ת, לפני קרוב ל-50 שנה. מאז, תחום הקוסמטיקה עבר מהפכה, עם טכנולוגיות חדשות שנכנסות כל הזמן, חומרים פעילים ועוד. יצרנו שיתוף פעולה עם בית החולים איכילוב ועם אוניברסיטת בר-אילן, כדי להבטיח שהתלמידים שלנו יהיו מעודכנים בכל מה שקורה בשוק, וגם ייצאו מהקורס עם ניסיון מעשי אמיתי.
  מה שעוד מייחד אותנו, הוא התמיכה הצמודה בתלמידים, והעובדות מדברות בעד עצמן: יש לנו 100% הצלחה בבחינות התמ"ת. אם כבר משקיעים זמן וכסף כדי ללמוד מקצוע לחיים – עדיף ללמוד ממי שמוביל את התחום".

  רוצה להירשם לקורס של חוה זינגבוים?
  השאירי פרטים

   לנרשמים בשיחת הייעוץ יינתן שובר מתנה של ₪1000 במחיר צרכן לשימוש אישי של תכשירי ״חוה זינגבוים״ המותאמים לך באופן אישי לפי סוג העור שלך

   קורס הקוסמטיקה של חוה זינגבוים

   "דרך מדהימה לביסוס עצמאות כלכלית".
   לדברי זינגבוים, קהל התלמידות והתלמידים שלה מאוד מגוון. "מגיעות לכאן נשים צעירות, שלא רוצות להיות תלויות כלכלית בהורים, וחולמות להגיע לקליניקה משלהן. הן עושות זאת בליווי שלנו. לומדות כאן גם נשים בוגרות יותר, חלקן עוסקות במקצועות כמו הוראה וסיעוד, המחפשות השלמת הכנסה, ואחרות שעושות הסבה מקצועית או כאלה שלא עבדו מעולם ורוצות להגיע לעצמאות כלכלית.
   "הקורס הוא גם בית חם לנשים מהמגזר הערבי והחרדי, שרוצות לעבוד מהבית ועם נשים בלבד, וכך הן תורמות לפרנסת הבית, בלי לעורר את התנגדות הבעל. גם גברים מהקהילה הגאה מכל המגזרים לומדים אצלנו".

   איך בנוי הקורס? אילו תעודות הוא מקנה למשתתפים?
   הלימודים בקורס כוללים ארבעה שלבים, המתפרשים על פני שנה וחצי, ובסוף כל אחד מהם יש גם התמחות מעשית בקליניקה: קורס קוסמטיקה בסיסית המוכר לפיקדון חיילים משוחררים; קורס הכשרה ללימודים מתקדמים לקוסמטיקאי/ת מוסמכ/ת P.M.E; קורס העשרה רב-מערכתית לקוסמטיקאיות וקוסמטיקאים, המתקיים בשילוב עם בית-החולים איכילוב, וקורס התמחות במכשור מתקדם ובטכנולוגיות חדשניות לטיפול במגוון בעיות עור.
   "בוגרות ובוגרי המסלול המורחב יוצאים עם תעודה למסיימי קורס בסיסי משודרג לקוסמטיקאים המוכרת בידי משרד הכלכלה; תעודת הסמכתP.M.E ; תעודת הכשרה באבחון רב-מערכתי ותעודת סיום מסלול ללימודי מכשור טכנולוגי מתקדם", אומרת זינגבוים. "הם מקבלים גם תעודות התמחות באיפור יופי מקצועי, בעיצוב גבות ושעוות, וכן תעודות הסמכה מטעם חברות הקוסמטיקה השונות".

   לימודים פעם בשבוע, בשילוב עבודה.
   "אני ממשיכה ללוות באופן צמוד את בוגרות ובוגרי הלימודים. אני נמצאת בכל הקבוצות, עונה לשאלות בכל שעה, עוזרת במציאת עבודה או בפתיחת קליניקה פרטית, מציעה קורסים משלימים, מזמינה לכנסים ולסימפוזיונים מקצועיים וממשיכה לחשוף את הבוגרים לחידושים ולפיתוחים בתחום הקוסמטיקה המתקדמת. הלימודים מתקיימים פעם בשבוע – על מנת לאפשר שילוב של עבודה במהלך הלימודים, כאשר ניתן להתחיל לעבוד בתחום כבר בתקופה זו, ולצבור ניסיון".

   "לא פתחתי בית ספר לקוסמטיקה כי זה טרנדי", מסכמת זינגבוים. "אני מאמינה שצריך ללמוד ממי שהולך בנעליים שאת רוצה ללכת בהן, ולכן נשים מגיעות אליי. זה מרגש אותי, כי המוטו שלנו הוא לתת לנשים חוסן כלכלי ויכולת להתפרנס יפה בעצמן. אני תמיד אומרת שזה בית למנהיגות נשית".

   רוצה להירשם לקורס של חוה זינגבוים?
   השאירי פרטים

    לנרשמים בשיחת הייעוץ יינתן שובר מתנה של ₪1000 במחיר צרכן לשימוש אישי של תכשירי ״חוה זינגבוים״ המותאמים לך באופן אישי לפי סוג העור שלך

    קורס הקוסמטיקה של חוה זינגבוים
    משך הלימודים: שנה וחצי, מפגש פעם בשבוע
    או לחלופין פעמיים בשבוע לימודי ערב
    הלימודים מתקיימים ברמת גן או ברחובות

    אולי יעניין אתכם

    ״התהליך ארוך ומתיש ונגמר לא פעם בסירוב״: אלפי ישראלים זכאים לתג נכה אך אינם מצליחים לקבל אותו – יש פתרון, עם התחייבות לאחוזי הצלחה גבוהים!

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    הלקוח מאשר כי הוא מעוניין לקבל שיחת טלפון שיווקית מאת המפרסם וכי מספר הטלפון אינו רשום במאגר "אל תתקשרו אלי" של הרשות להגנת הצרכן