ראשי / חם ברשת / לא שומעים? אל תחמירו את הנזק חשוב לטפל בבעיה בהקדם – לפני שהמצב יידרדר

לא שומעים? אל תחמירו את הנזק חשוב לטפל בבעיה בהקדם – לפני שהמצב יידרדר

המוצר אינו נועד להחליף ייעוץ רופא

ירידה בשמיעה היא אחת מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר וגורמת בהכרח גם לירידה באיכות החיים. בדקנו מה קורה אם לא מטפלים בבעיה בזמן ומצאנו את מכשירי השמיעה המתקדמים בעולם, שיכולים להתחבא גם במשקפיים או בעגילים

אחד מכל שלושה מבוגרים בישראל סובל מירידה בשמיעה – המגבלה הגופנית הנפוצה ביותר בעולם. מי שסובל מהבעיה יודע שהיא פוגעת משמעותית באיכות החיים, בייחוד בימי קורונה: קשה להבין מה אנשים אומרים מאחורי המסכה וגם בטלפון; היכולת התפקודית בעבודה ועם המשפחה נפגעת; ולא פעם מתפתח גם בידוד חברתי.

הנזק מחמיר עוד יותר בגלל הקורונה

"לא מעט אנשים סובלים מהבעיה אך מתעכבים בפנייה לטיפול", אומר יהונתן רוט, סמנכ"ל רשת מכוני השמיעה גל, מומחה לשיקום שמיעה וטיפול בטיניטוס וכן מומחה לתקשורת ו-CBT. "כשלא פונים לטיפול, נגרם תסכול גם לאלו הסובלים מהבעיה וגם לקרוביהם, אך הדבר המרכזי הוא שהם מחמירים את הנזק הפיזיולוגי לצד הסבל הנפשי של חיים מבודדים ומנותקים".

"אם אדם שסובל מבעיית שמיעה לא מטפל בה באמצעות מכשירים מתאימים, תפקוד עצב השמיעה שלו ממשיך להידרדר בשיעור ממוצע של 8%-14% לשנה. לעומת זאת, מי שמשתמש במכשיר שמיעה איכותי שמתאים לירידת השמיעה שלו, מצמצם את הירידה בתפקוד לרמה של 3%-5% בשנה בלבד".

"כמו ילד בן 6 ששומע צלילים בפעם הראשונה"

"במהלך שנות הפעילות הרבות שלנו, ראינו איך מכשירי שמיעה מתקדמים ומותאמים אישית פשוט משנים חיים של אנשים, פשוטו כמשמעו", אומר רוט. "דמיינו לכם ילד בן 6 ששומע צלילים בפעם הראשונה. לא רק ההורים שלו, אלא גם אנחנו מתקשים כל פעם מחדש לעצור את דמעות ההתרגשות. המכשירים האלה אומנם יקרים אך הם מוכיחים פעם אחר פעם שהם שווים הכל…"

"גם חייהם של מבוגרים משתפרים מאוד בזכות שימוש במכשיר. כך למשל, היה לנו מקרה של גבר שלא הצליח למצוא עבודה – עד שפנה להתאמת מכשיר מתקדם בהתאמה אישית שאיפשר לו להתנהל בביטחון עצמי בראיונות עבודה, ולמצוא משרה – יש פה מרכיב ששינה את מהלך חייו".

 

מתעניינים במכשיר שמיעה לכם או לבני משפחתכם?
השאירו פרטים:

  * עלות מכשיר שמיעה מתקדם – החל מ-6,000 ₪

  צפו בפתרונות השמיעה בתוכנית של פרופ' קרסו >>

  ״נאלצים לתקשר בצעקות״

  "כ-14% מאוכלוסיית העולם סובלים מירידה בשמיעה ברמה כלשהי", מסביר רוט. "ילדים רבים נאלצים להתמודד עם הורים מבוגרים שמתקשים להסתדר גם בפעולות פשוטות בגלל שהם לא שומעים טוב, או בני זוג שנאלצים לתקשר בצעקות ובקול רם ונכדים שהתרגלו לזה שסבא או סבתא לא מבינים מה אומרים להם". 

  "חשוב לדעת שפרט לתסכול ולתחושת הבידוד, ירידה בשמיעה יכולה לגרום לבעיות נוספות, כמו טיניטוס, רעשים באוזניים, בעיות איזון ופגיעה בשפה ובדיבור. חוש השמיעה הוא החוש החשוב ביותר להישרדות שלנו כך שאדם בעל פגיעה בשמיעה יחווה באופן וודאי ירידה באיכות החיים ובבריאות", הוא מסביר.

  פתרון לרוב המכריע של בעיות השמיעה לצד עיצוב אלגנטי שכמעט לא ניתן להבחין בו

  "יש גם מכשירים זולים שאפשר למצוא באינטרנט – אבל מכשיר חדש ומתקדם, שהותאם אישית לבעיית השמיעה של הלקוח, מספק חווית שמיעה הקרובה ביותר לשמיעה טבעית, כולל הבנת דיבור גם בסביבה רועשת, ותוספות כמו חיבור לטלפון ולמוסיקה באופן אלחוטי, תוך שמירה על איכות הסאונד", אומר רוט.

  ברשת גל מכוני שמיעה טוענים כי באפשרותם לספק מענה ל-91% מבעיות השמיעה הקיימות, כולל בעיות הולכה ייחודיות. "מכשירי השמיעה שלנו זוכים כבר 20 שנה ברציפות בתחרויות טכנולוגיה ועיצוב למוצרים רפואיים בעולם", מדגיש רוט. בין היתר, אפשר למצוא ברשת פתרונות ייחודיים בעיצוב חדשני ואלגנטי – כמו מכשירי שמיעה במשקפיים, או בתוך העגילים. פתרון ייחודי נוסף שמשווקת החברה הוא מכשיר שמיעה נטען מסוג AQ, המכיל את טכנולוגיית XC החדשנית, ואינו מצריך סוללות.

  "לא מתפשרים על בריאות"

  הרשת פועלת זה חמישה עשורים, ומדי שנה, מבוצעות בה יותר מ-10,000 בדיקות שמיעה בידי צוות מיומן. שירותי הרשת כוללים לא רק התאמה אישית של פתרונות שמיעה, אלא גם טיפול ייחודי לבעיית הטיניטוס, הקיים רק במרפאות הרשת. 

  "אנחנו משווקים ללקוחותינו רק את המוצרים המובילים והמתקדמים ביותר בשוק", מסכם רוט. "עבורנו, אין מקום להתפשר בכל מה שקשור בבריאות. איכות שמיעה היא איכות חיים, ומי שרוצה לשקם את יכולת השמיעה שלו בדרך הטובה ביותר – מגיע אלינו".

   

  מתעניינים במכשיר שמיעה לכם או לבני משפחתכם?
  השאירו פרטים:

   * עלות מכשיר שמיעה מתקדם – החל מ-6,000 ₪

   תוכן שיווקי

   אולי יעניין אתכם

   הבנות כובשות את קונסולת Nintendo Switch

   כתיבת תגובה

   האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *