ראשי / חם ברשת / האם גם אתה זכאי לקבל אזרחות אירופאית עוד ב-2021

האם גם אתה זכאי לקבל אזרחות אירופאית עוד ב-2021

כמעט כל אחד מאתנו הישראלים יעיד שאחד החלומות הגדולים שלו זה לקבל דרכון נוסף, ואם כבר דרכון, אז אירופאי. ישראלים עם דרכון אירופאי יכולים לגור, לעבוד או להקים עסק באירופה, להיכנס לארה"ב מתי וכמה שהם רוצים, בלי כל צורך בויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס אליהם, וליהנות מאין סוף הטבות סוציאליות שאירופאים זכאים להם. איך תשיגו דרכון כזה? תמשיכו לקרוא

ללא ספק הדרכון האירופאי הוא הדרכון הנחשק ביותר בישראל ולמעשה כמעט בכל העולם. המרדף אחריו מעסיק אותנו כבר שנים ובמיוחד את מי שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף.
מה שמעניין, זה שעד לא מזמן, רק נצרים למשפחות אשכנזיות טהורות מפולין או לפחות מרומניה זכו בחלקם לקבל את הדרכון האירופאי הנחשק בזמן שיוצאי עדות המזרח לא הרשו לעצמם אפילו לחשוב על דרכון שכזה.
אבל היום, בזכות החלטה של ממשלת פורטוגל – המצב התהפך לחלוטין. היום, דווקא צאצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – מקבלים דרכון אירופא בקלות ובתהליך נוח במיוחד

לחצו כאן לבדיקת זכאות לדרכון – חינם וללא כל התחייבות!

צאצאי עדות המזרח? הדלת לאירופה פתוחה עבורכם!
במסגרת תהליך היסטורי של עשיית צדק עם יהודי ספרד ופורטוגל, לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל להחזיר את האזרחות האירופאית ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד ואשר אזרחותם וזכויותיהם של אבותיהם נשללו לפני מאות שנים.
ההחלטה הייתה שהתהליך יהיה פשוט ומהיר: מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות נוספות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לאזרחות פורטוגלית ללא התחייבות ובמידה ויעמוד במספר תנאים בסיסיים יקבל דרכון המקנה אזרחות אירופאית מלאה לכל דבר.

מה התהליך לקבלת דרכון?
מבחינת הרשויות בפורטוגל ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי, אבל בכדי להימנע מבירוקרטיה אין סופית מומלץ מאוד להיעזר ב "משרד רשמי לקבלת אזרחות פורטוגלית בישראל", המשרדים הרשמיים מהווים גורם מוסמך ויש בידיהם את הכלים, הידע והניסיון לנהל את התהליך בצורה חלקה שנגמרת בהצלחה.
אם סבא או סבתא שלך מגיעים מהארצות שצוינו ברשימה מעלה, כנראה שהמקור שלהם הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו במדינות אלה עד שהגיעו לישראל.
התהליך עם DoorToEurope עובד רק על בסיס הצלחה
הגשת הבקשה בעזרת חברה מקצועית הבקיאה בחוק הפורטוגלי יכולה למנוע טעויות קטנות העלולות להביא לסירוב הבקשה. בחברת DoorToEurope לדוגמא, פועלים צוות מומחים, עורכי דין ואנשי מקצוע המציעים מגוון יתרונות לעומת חברות אחרות כשהבולט שבניהם הוא שלקוחות החברה לא נדרשים להמציא בעצמם אף מסמך, ולא מטורטרים ממקום למקום. נציגי המשרד מורידים מהגב של מגישי הבקשות את כל הטרחה ופועלים בשמם בכל הערוצים עד לקבלת הדרכון הנחשק.

אז מה בעצם נותן דרכון אירופאי?
פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון ואזרחות מטעמה פותחים לך שער מלא לאירופה.
היתרונות העיקריים בדרכון אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.
רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".
בשלב הראשון כל מה שצריך לעשות זה בדיקת זכאות ראשונית וחינמית. הבדיקה היא ללא כל התחייבות וכוללת מספר שאלות בסיסיות.

האם אתם זכאים לדרכון אירופאי?
הבסיס לקבלת דרכון הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת בדיקת הזכאות החינמית שבקישור הזה, אם תמצאו זכאים בבדיקה אתם ככל הנראה צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.
במידה ותמצאו זכאים בבדיקה הראשונית, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים.
שימו לב, התשלום בעבור קבלת האזרחות נעשים עפ״י שלבי ההתקדמות.
לדוגמא, במידה ולא עברתם את השלב הראשון, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית שהנכם צאצאים למגורשי ספרד, כספכם יוחזר במלואו. במידה וקיבלתם את ההכרה מהקהילה, תוכלו להמשיך בתהליך ולשלם על השלב הבא.
צריך לזכור שתהליך הוצאת האזרחות דורש מספר שלבים של ממשלת פורטוגל אודות האדם המבקש. בסופו של התהליך מקבלים את המסמך הרשמי להיותך אזרח מהשורה הראשונה, כאילו ממש נולדת בפורטוגל.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?
כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לדרכון – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.
מלבד הקשיים שפורטוגל שוקלת להטיל על מבקשי האזרחות, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת הדרכון יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא לפספס את ההזדמנות ההיסטורית?
פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלבים הראשונים של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך עוד היום ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.
כנסו לשאלון וענו על מספר שאלות על מנת לעשות את השלב הראשון. בהצלחה!

אולי יעניין אתכם

הנחות, מבצעי ענק, חוות דעת שוטפות ושירות לקוחות זמין: הכירו את אתר הקניות אונליין Iherb שמושך אליו יותר ויותר ישראלים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *